Sajtó

Deák Ferenc-díjban részesült Dr. Fekete Ildikó kúriai tanácselnök

A Kúria Díszterme adott otthont a Deák Ferenc-díjak idén már huszadik alkalommal történő átadása alkalmából rendezett ünnepségnek október 17-én.

A díjat a jogászi hivatásrendek képviselői 2003-ban közösen alapították. A neves szakmai elismerést olyan személyek kaphatják meg, akik alkotmánybíróként, bíróként, ügyészként, ügyvédként, közigazgatási szakemberként, közjegyzőként, jogtudósként az elmúlt századok nagy jogászainak, a deáki hagyományoknak méltó utódai.

Főbírói találkozó Győrben

2022. október 7-én Győr adott otthont annak a találkozónak, amely során a Kúria elnöke cseh és szlovák partnerével folytatott megbeszélést a három ország legfelsőbb bírói fórumainak együttműködéséről.

A szívélyes légkörű és konstruktív szellemű munkaebéden Petr Angyalossy, a Cseh Köztársaság Legfelsőbb Bíróságának elnöke, valamint a Szlovák Köztársaság Legfelsőbb Bíróságának elnöke, Ján Šikuta és Andrea Moravčíková elnökhelyettes vettek részt.

Az Európa Tanács delegációjának látogatása a Kúrián

2022. október 11-én a Kúria elnöke fogadta az Európa Tanács Emberi Jogok Európai Bírósága (EJEB) ítéleteinek végrehajtását vizsgáló szervezeti egységének küldöttségét. A szakértői delegációt Christophe Poirel, az Európa Tanács emberi jogi igazgatója vezette, tagjai voltak Patrick Schäfer, az ET EJEB-ítéletek végrehajtásáért felelős főosztálya magyar ügyeket is kezelő szekciójának vezetője és Vukovich Lilla, a főosztály magyar referense.

A Kúria közleménye az október 10-i Teljes Ülésről

A HVG a Kúria 2022. október 10-ére összehívott Teljes Ülésével kapcsolatban részben téves, a szervezeti és működési szabályzatban foglaltakkal ellentétes, részben nem nyilvános információkat tett közzé. Az információ forrása nyilvánvalóan nincs tisztában a Kúria alapvető működési gyakorlatával. Az elnöki tájékoztatóról a Kúria Teljes Ülése sem nyíltan, sem titkosan nem szavaz (és soha korábban nem tett ilyet).