Törvénysértő perek 1945 után – A kutatás lehetőségei
Az 1945 utáni törvénysértő perekről rendez közös tudományos konferenciát a Nemzeti Emlékezet Bizottsága (NEB), a Kúria és a Legfőbb Ügyészség 2019. szeptember 17-én 10.00 órától a Kúria dísztermében.
Donáth György és társainak pere, A Budapesti Népbíróság végrehajtott halálos ítéletei, A „kulákok” üldözése – csak néhány előadás címe, amelyet meghallgathatnak az érdeklődők a szakmai tanácskozáson. A rendezvényen köszöntőt mond Darák Péter, a Kúria elnöke; Polt Péter legfőbb ügyész és Földváryné Kiss Réka, a NEB elnöke.