Sajtó

Elemző beszélgetés az Alkotmánybíróság és a Kúria elnöke között

Az MCC Jogi Iskolája 2020. november 26-án este egy izgalmas, a két felsőbíróság kapcsolatrendszerét elemző beszélgetésre látta vendégül Dr. Darák Pétert, a Kúria elnökét és Dr. Sulyok Tamást, az Alkotmánybíróság elnökét. A két vezető a legfőbb bírói fórum és a taláros testület viszonyának történetét elemezte, illetve jogeseteken keresztül írták le az alkotmányos kapcsolatukat. A mintegy kétórás – Prof. Dr. Varga István és Dr.

„A jogrendszer a közbizalomra épül, ami szoros összefüggést mutat a bírói függetlenségbe vetett hittel” – A Magyar Ügyvédi Kamara elismerésben részesítette a Kúria elnökét

A bírói függetlenség sérthetetlensége, az igazságszolgáltatás magas szintű elkötelezettsége és a jogászi hivatásrendek együttműködése érdekében kifejtett példamutató munkásságáért De Justitia bene martis érmet adományozott a Magyar Ügyvédi Kamara a Kúria elnökének. Dr. Darák Péter az elismerést a szakmai szervezet részben online megtartott ünnepi ülésén, XIII. Magyar Ügyvédnap keretében vehette át 2020. november 30-án.

Székely Ákos: A Kúria a törvény szigorát alkalmazza a korrupciós bűncselekmények kapcsán hozott ítéleteiben

A Belügyminisztérium, az Állami Számvevőszék, a Gazdasági Versenyhivatal, a Közbeszerzési Hatóság, a Kúria, a Legfőbb Ügyészség, a Magyar Nemzeti Bank és az Országos Bírósági Hivatal konferencián értékelte az elmúlt év korrupcióellenes tevékenységét 2020. november 26-án.

Erkölcs és jog II. konferencia – videón is megtekinthetőek az előadások

Erkölcs és jog II. címmel rendezett szakmai tanácskozást idén októberben a Kúria. A konferenciasorozat második állomásának célja az erkölcsi tartalommal bíró jogi fogalmakról való közös gondolkodás volt jogászok és teológusok eszmecseréje által. Dr. Darák Péter, a Kúria elnöke az eseményen elmondta, a Kúria konferenciája hozzájárult ahhoz, hogy a mai igazságszolgáltatásban világosabban lássuk az erkölcs és jog határait, összefüggéseit.