A Ságvári-ügy tanulsága
Dr. Kónya István a Magyar Nemzetnek nyilatkozott a Ságvári-ügyként ismert büntetőügy tizennégy évvel ezelőtti bírósági felülvizsgálatáról és a döntés jelentőségéről. A Kúria elnökhelyettese elmondta, hogy 2006-ban sokakat meglepett, hogy a Legfelsőbb Bíróság büntető tanácsa felmentette a vád alól azt a csendőrnyomozót, aki részt vett abban a nyomozócsoportban, amelynek egyik tagja 1944. július 27-én lelőtte a Ságvári Endrét.